THE BLOG

Aranżacja wnętrz mieszkania młodych rodziców

kwi

17

Aranżacja wnętrz mieszkania młodych rodziców

Rzut mieszkania Mariusza, Izy i Natalii

właśnie Tyle można wykrzesać z maleńkich 32 metrów kwadratowych

Aranżacja wnętrz ma na celu stworzenie odpowiedniego klimatu wnętrza, który podkreśli charakter mieszkańców i odpowie w swojej funkcjonalności na ich potrzeby. Projekt dedykuje się młodej rodzinie trzyosobowej, dysponującej malutkim mieszkankiem – 32 m2. Mieszkańcy pragną nowoczesnego i eleganckiego wnętrza, które będzie spełnieniem marzeń każdego z ich trójki. Minimalistyczne wzornictwo i stonowana paleta barw dominuje w małej przestrzeni pokoju dziennego. Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawia, że wnętrza pomimo małej powierzchni są przytulne i powiększone optycznie. Dobór dodatków, roślin, akwarium i terrarium uspokajają i odprężają, a dziecku sprawiają wiele radości. Wejście do mieszkania zostało powiększone optycznie przez zastosowanie jasnych kolorów ścian. Bardzo niewielka przestrzeń spełni swoje zadanie zawierając w sobie praktyczne miejsce na obuwie oraz okrycia wierzchnie. Duże lustro na jednej ze ścian poza swoim tradycyjnym zastosowaniem da złudzenie większej ilości miejsca.
Pokój dzienny z aneksem kuchennym

w jednej przestrzeni na kilkunastu metrach współgra ze sobą kilka funkcji

Strefą wypoczynku jest pokój dzienny. Ograniczyliśmy ilość elementów wyposażenia do tych najbardziej potrzebnych. Znajdą się tutaj szafa rodziców, regał, wygodny narożnik oraz telewizor zawieszony na ścianie. Pomieszczą się też wszystkie rzeczy, które możemy wyeksponować, oraz takie, które chcemy ukryć. Zestawienie kolorystyczne ma za zadanie delikatnie ożywiać, tworząc jednocześnie klimat sprzyjający odpoczynkowi. Odważny, ciepły akcent kolorystyczny wniesie do wnętrza nutkę radości nawet w szare, zwykłe dni. Nawet bardzo nieduży obszar przeznaczony na aneks kuchenny odpowiednio zaplanowany pozwoli spełnić się najbardziej wymagającemu kucharzowi. Jasne kolory optycznie powiększą i rozjaśnią wnętrze. Praktyczna zabudowa wraz z piekarnikiem, mikrofalówką oraz lodówką będące niezbędnym elementem wnętrza stają się jego integralną częścią.
Wizualizacja pokoju dziewczynki

nad literą N brakuje jedynie korony, ale może kiedy Natalia podrośnie to koronę przywiezie rycerz na białym rumaku :)

Pokój dziecka wyposażono we wszystkie elementy, które mają posłużyć do rozwoju wyobraźni malucha. W miejscu dobrze oświetlonym stoi stanowisko naukowe- biurko z fotelem. Pokój od początku dedykowany jego przyszłej właścicielce otuli ją ulubionymi kolorami niosącymi uśmiech każdego dnia.
Wizualizacja łazienki

możliwie najbardziej powiększona optycznie wszelkimi zabiegami architektonicznymi łazienka z mocnym akcentem kolorystycznym

Powierzchnia małej łazienki została maksymalnie wykorzystana mieszcząc w sobie wszystkie potrzebne sprzęty. Dodatkowo wysokość pomieszczenia została funkcjonalnie spożytkowana na półki i szafki. Wprowadzenie wyraźnie akcentującej zieleni ożywiło małe wnętrze.