THE BLOG

Dom rodziców z dwójką dzieci

mar

28

Dom rodziców z dwójką dzieci

Wizualizacja frontu domu jednorodzinnego

dom odsunięty od zgiełku ulicy szuka kontaktu z sąsiadami od strony ogrodów

Nowoczesna bryła domu w klasycznym wydaniu

wielkie okna wręcz pożerają energię słoneczną, a prosta bryła świadczy o skromności mieszkańców

Rzut parteru domu jednorodzinnego

trzy strefy parteru: gospodarcza, biurowa i mieszkalna

Parter domu jednorodzinnego dzieli się na dwie części – gospodarczą i użytkową. Pierwsza część stanowi garaż mieszczący dwa miejsca parkingowe oraz przestrzeń warsztatową. Druga pomieściła ważne pomieszczenia mieszkalne – kuchnię i jadalnię. Zapleczem gospodarczym kuchni jest spiżarnia. Jadalnia dzieli wspólną przestrzeń z salonem. Tą część w dzień rozświetlą duże okna od strony południowej, a wieczorem jej klimat ogrzeje kominek umiejscowiony centralnie. Dodatkowym pomieszczeniem lokalizowanym blisko wiatrołapu jest biuro z doświetleniem wschodnim. Z dala od jadalni, a przy trzonie komunikacyjnym znajduje się toaleta, z której będą korzystać mieszkańcy i goście. Dobrą komunikację pomiędzy kondygnacjami zapewnia położona centralnie klatka schodowa.  
Projekt przytulnego salonu z jadalnią

słońce wypełni to wnętrze dostarczając ciepło do domu

Strefą wypoczynku jest salon. Proponujemy ograniczyć ilość elementów wyposażenia do niezbędnych. Znajdą się tutaj dwie wygodne sofy w jasnym kolorze oraz pufy do zabaw dzieci. Telewizor zawieszony został nad prostą w formie i bardzo funkcjonalną szafką rtv, która mieszcząc w sobie pokaźną kolekcję multimedialną oraz niezbędny sprzęt nie ingeruje w nietuzinkowo wykończoną ścianą. Światło padające przez okna zapewni ciepły wyraz wnętrza o czytelnym układzie. Szczególnym miejscem jest kuchnia. Zwykle stanowi serce domu rodzinnego, dlatego zaprojektowaliśmy ją pomiędzy wejściem do domu, klatką schodową a jadalnią z salonem. Wyposażyliśmy ją w podwójną lodówkę, ergonomiczny ciąg produkcyjny, spiżarkę i kącik kawowy.  
Dobrze zaprojektowana kuchnia

ergonomia i funkcjonalność to najważniejsze cechy tej kuchni

Strefą o ograniczonym dostępie jest hol wejściowy prowadzący do biblioteczki - biura. Dzięki takiemu układowi, interesanci spoza rodziny nie zaglądają do strefy prywatnej domowników - a już szczególnie nie wstępują do kuchni. Chyba, że przywiedzie ich piękny zapach ciepłego obiadu...
Wnętrze domowego biura

błękit przynosi ukojenie, a geometryczne kształty pobudzą kreatywność

  Na poddaszu znajduje się strefa intymna mieszcząca sypialnie domowników oraz pokój gościnny, który na co dzień będzie pełnił rolę przechowalni pościeli i ubrań sezonowych. Plan zbliżony do kwadratu mieści centralnie pion komunikacyjny z korytarzem, który spaja wszystkie pomieszczenia. Od strony południa znajdują się pokoje dzieci – dobrze doświetlone stwarzają odpowiednie warunki do nauki i zabawy. Duże przeszklenie nad tarasem zapewnia doskonałe połączenie wizualne z ogrodem. Sypialnia rodziców wyposażona w garderobą, odrębną łazienkę i taraz sprosta wszelkim wymaganiom rodziców. Okno od strony wschodniej dostarczy naturalnego światła słonecznego każdego ranka. Łazienka dzieci została zaprojektowana z naciskiem na funkcjonalność i łatwość utrzymania czystości. Z korytarza możemy wejść na przestrzeń techniczną poddasza.
Rzut poddasza domu jednorodzinnego

poddasze, jako strefa intymna mieszkańców, posiada czytelny układ funkcjonalny

Aranżacja wnętrza pokoju chłopca

imperium 5-letniego Franka ma policzone wszystkie chmurki na ścianie!

Wizualizacja wnętrza pokoju dziewczynki

salon Królewny Sandry z jej prywatną toaletką jest spełnieniem marzeń każdej 7-latki

Dom skrywa też salon multimedialny w piwnicy. Taki kaprys pana domu z pewnością dostarczy rozrywki w długie, jesienne weekendy. Do dyspozycji siłownia, kino domowe, bilard i barek.
Koncepcja wykończenia wnętrza piwnicy

tajemnica pana domu skryta w piwnicy skrywa salon multimedialny z siłownią i barkiem